Przeglądasz ogłoszenia o pracę, widzisz wakat na call center i zastanawiasz się czy wcisnąć przycisk wyślij CV? Może borykasz się z pierwszymi trudnościami i zadajesz sobie pytanie: co ja tutaj robię? Być może wstydzisz się w grupie znajomych, że jesteś tylko telemarketerem? Mamy coś dla ciebie! W naszym poradniku znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym nie tylko przeżyjesz na „słuchawce”, ale dowiesz się jak pracować na call center mając z tego fun, przyzwoite pieniądze i poczucie dobrze wykonanej pracy!

 

Rada nr 1: Nie bierz wszystkiego do siebie!

Twoi rozmówcy wielokrotnie będą starali się doprowadzić Cię do szewskiej pasji. Nie doprowadź do tego, by udało im się Ciebie sprowokować. Nie traktuj obelg personalnie i pamiętaj, że to tylko głos w słuchawce. Jeśli dasz się wciągnąć w konfrontację to stracisz na tym tylko ty. Puenta w postaci spokojnej i kulturalnej odpowiedzi da ci wiele satysfakcji i poczucie dobrze wykonanej roboty!

 

Rada nr 2: Nie traktuj pracy na call center jako powodu do wstydu lub oznaki zawodowej słabości!

Skończyły się czasy, w których „na słuchawce” pracowano za karę. Nowe technologie wszechobecne na contact center, przyzwoite zarobki i mocne przetarcie w kontekście doświadczenia sprzedażowego to zdecydowanie argumenty na plus. "Praca na telefonie" to często zajęcie na lata, czego dowodem są telemarketerzy, który na słuchawce spędzili już ponad dekadę i nie zamierzają zmieniać pracy:)

 

Rada nr 3: Automatyzacja pracy to twój sprzymierzeniec a nie wróg!

Wydzwanianie z wykorzystaniem dialera i zrzucanie połączeń zgodnie z ustaloną częstotliwością bardzo często odbierane jest jako ograniczenie roli pracownika call center i sprowadzenie go do roli robota, który nie potrafi zarządzać tempem swojej pracy. Pamiętaj jednak, że PDS (predictive dialer system) odwala za ciebie kawał dobrej roboty. Wydzwaniając w tle odrzuca głuche telefony i zapewnia ci lepsze dotarcie do klienta. Ekipa Telemarketing is the King przerabiała wszystkie metody kontaktu, w tym wydzwanianie ręczne i każdą formę automatyzacji tego procesu – zaufaj nam nie chciałbyś wydzwaniać telefonów z pliku excel... Obdzwanianie ręczne z tzw. "palca" bazy błędnych telefonów ze skutecznością na poziomie 5% to coś, co deprymuje i spędza sen z powiem każdemu telemarketerowi. Nie chcesz tego robić - uwierz nam...

 

Rada nr 4: Nie zniechęcaj się pierwszymi niepowodzeniami!

Pełne wdrożenie na call center trwa nawet do trzech miesięcy. Nie dziwią zatem pierwsze wpadki i brak realizacji KPI w pierwszym miesiącu pracy. Poza opanowaniem standardów rozmowy niedoświadczony telemarketer musi zadbać o swój warsztat komunikacyjny i nabrać obycia w rozmowie z klientem. Daj sobie trochę czasu. Poproś swojego team leadera, by dał ci wsparcie w postaci doświadczonego mentora. Angażuj się w szkolenia i odsłuchy rozmów, a osiągniesz zakładane cele!

 

Rada nr 5: Odsłuchy twoich rozmów to wartość dodana, a nie kara za grzechy!

Nie spotkaliśmy telemarketerów, którzy byliby zachwyceni z odsłuchiwania własnych rozmów. Każdy w takiej sytuacji odczuwa dyskomfort i ma wrażenie, że stęka i kwęka, a jego głos przypomina skrzeczenie ropuchy. To zupełnie normalne. Jednak gdy nabierzesz dystansu możesz odsłuchy wykorzystać jako doskonałe narzędzie rozwojowe. Błyskawicznie wyłapiesz elementy, które możesz poprawić w rozmowie z klientem. Przełam się, bo naprawdę warto!

Poradnik Telemarketera

04 maja 2019
Telemarketing - porady dla nowych pracowników callcentre

TELEMARKETING - PORADY

porady telemarketing na linked in
facebook porady dla telemarketerów

TELEMARKETING is the KING - szkolenia z telemarketingutechniki sprzedaży telefonicznej i porady dla telemarketerów w iście praktycznym stylu!