Prasowanie męskich koszul, wstawanie do pracy w poniedziałek, ostry kac po sobotniej imprezie, sprzątanie kupy po naszym Azorku i rozmowa z telemarketerem – to lista najbardziej znienawidzonych przez nas czynności. Czy zastanawialiście się dlaczego tak nie lubimy rozmów z call center? Co sprawia, że telemarketing wywołuje u nas tak skrajne emocje? Dlaczego sprzedaż telefoniczną utożsamiamy ze skokiem na naszą kasę? W jakim celu wymyślamy kolejne, wyrafinowane metody spławiania telemarketera?

 

Telefon z call center – nigdy nie ma dobrej pory....

 

Wyobraźcie sobie hipotetyczną sytuację: za Wami kolejny męczący dzień w pracy, szef wam zalazł za skórę,  ledwo uwinęliście się z robotą i marzycie tylko o smacznej kolacji lub gorącej kąpieli... W pośpiechu odwiedzacie osiedlowy sklepik, kupujecie ulubione winko i z radością przekraczacie próg własnego lokum. Zrzucacie płaszcz  i zastanawiacie się jaki ulubiony serial obejrzeć. Nagle rozlega się dźwięk dzwonka w telefonie. Zerkacie na komórkę, wyświetla się nr zastrzeżony, myślicie może coś ważnego i odbieracie... Dzień dobry Mariusz Kłos firma Blue dzwonię do Pana z najlepszą ofertą na internet bezprzewodowy. Czy może być coś gorszego? Czy zdawaliście sobie sprawę dlaczego tak bardzo nie lubimy rozmawiać z pracownikami z call center i dlaczego oni zawsze dzwonią w nieodpowiedniej porze? Odpowiedz jest prosta. Wiele firm korzysta z metod automatycznego wydzwaniania i systemów typu Predictive Dialer System. Systemy te analizują fakt, że statystycznie najwcześniej jesteś osiągalny po godzinie 16 i wtedy jest prime time.

 

Kołdra z merynosa, polisa AC, zestaw garnków czyli telemarketing jako uniwersalny sposób na sprzedanie wszystkiego.

 

Pewnie zwróciliście Państwo uwagę, że jak przez ostatnie lata radykalnie zwiększa się intensywność połączeń od pracowników call center. Obecnie dwa, trzy połączenia w tygodniu od jednej firmy to standard. Do weteranów zimnej sprzedaży czyli telekomów, ubezpieczycieli i windykatorów dołączają coraz to nowsi gracze, który zwietrzyli szanse na szybką sprzedaż. Nie dziwią nas już telefony z zaproszeniem na prezentację kołdry z merynosa czy oferty darmowej próbki karmy dla kota. Zastanawiacie się dlaczego tak często i tak wiele firm dzwoni ze swoimi wyjątkowymi ofertami? Mijają lata a jedno się nie zmienia – telemarketing to nadal najszybsza i najtańsza opcja pozyskania nowego klienta.

 

Telemarketer - typ niepokorny...

 

Systemy autowydzaniania dają nieprzebrane możliwości dotarcia do klientów. Analizują optymalne godziny kontaktu, dopasowują tempo pracy i ilość wydzwonień do aktualnej obsady oraz pozwalają na równoległe przedzwanianie kilkudziesięciu call list. W parze z rozwojem mechanizmów PDS idą coraz to nowsze sposoby badania konwersji i KPI na call center. Kierownicy zespołów sprzedażowych mają wgląd do każdej informacji użytecznej przy optymalizacji pracy jego telemarketerów: czasu połączeń, czasów oczekiwania, czasów odbioru połączeń, stratach na centrali i wielu innych. Kluczowy w procesie telefonicznej sprzedaży jak zawsze był i będzie aspekt ludzki. To dlaczego przy takim rozwoju narzędzi i metod pracy kładących nacisk na KPI nadal dzwonią do nas złośliwi i krnąbrni telemarketerzy? Dlaczego tak często trafiamy na osoby rzucające słuchawką i kończące rozmowy w perfidny sposób? Dlaczego teksty typu: "będziemy tak długo dzwonili aż Pan się nie zdecyduje!", "nie teraz? To zadzwonię o 21!" były i są nadal na porządku dziennym? To nie jakość narzędzi do obdzwania i dobór odpowiednich KPI determinuje konwersję każdej rozmowy telemarketera. Rekrutacja, selekcja i wdrożenie odpowiedniej załogi odgrywają kluczową rolę. Niebagatelna jest także standaryzacja pracy i utrwalenie etycznych zasad współpracy z klientem. W przeciwnym razie na Twoim call center zapanuje chaos, a skład zespołu reklamacji będzie równie liczy co zespół aktywnej sprzedaży. Jak zatem tworzyć i utrzymać skuteczny zespół, który będzie dobrze reprezentował firmę na zewnątrz? Metod jest wiele - a najprostsza to kliknięcie w naszą zakładkę kontakt i konsultacja z praktykami biznesu z Telemarketing is the King.

 

 

 

 

Rozmowa z telemarketerem, czy może być coś gorszego?

16 lipca 2018
usługi callcenter i nie tylko

TELEMARKETING - PORADY

porady telemarketing na linked in
facebook porady dla telemarketerów

TELEMARKETING is the KING - szkolenia z telemarketingutechniki sprzedaży telefonicznej i porady dla telemarketerów w iście praktycznym stylu!